Основні завдання і напрями роботи бібліотеки у 2021-2022 навчальному році

Невід’ємною складовою науково-освітянського та інформаційного простору в умовах нової української школи є бібліотеки, які накопичують, зберігають і поширюють знання, що зафіксовані у друкованих та інших носіях інформації.

Саме бібліотека є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів і послуг залежить якість та зміст навчально-виховної роботи.

Книга – це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця, творча думка і презентація ідей.

Сьогодні основними завданнями шкільної бібліотеки є:

1. Піднесення бібліотечної справи на якісно новий рівень, інформатизація бібліотечних процесів, впровадження в роботу бібліотеки нових інформаційно-комунікаційних технологій, навчання користувачів технологіям інформаційного самообслуговування, створення нових та поповнення існуючих баз даних матеріалів, необхідних для забезпечення навчально-виховного процесу.

2. Сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу; виховання загальної культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги.

3. Підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій, які вміщують найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги учням, педагогам в оволодінні основами наук і організації навчально-виховного процесу

4. Координація роботи шкільної бібліотеки зі школярами, педагогами, батьками в популяризації книги, в задоволенні інформаційних потреб книгокористувачів, формуванні в них навички читання літератури.

5. Виховання у школярів інформаційної культури, культури читання; формування вмінь користуватись бібліотекою, її послугами, книгою, довідковим апаратом, розвиток творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів школярів.

6.Сприяння реалізаціїконцепції Нової української школи, яка грунтується на "Рекомендаціях Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя", щодо навчанню здобувачів освіти засобами книги вмінню навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями.

7. В умовах пандемії Covid-19 приділяти увагу видовищній інформації, що спонукає здобувачів освіти звертатися до книг та пробуджує інтерес до читання; популяризації літератури на інтернет-сервісах.

Книжкова виставка "Козацькому роду - нема переводу"

Вікторина "Що ти знаєш про козаків?"

Гра-подорож "Мій рідний край, моя земля"

Ілюстративна виставка "Видатні люди України"

Огляд дитячих періодичних видань                                                                                                                                                                                                                                Про природу я  дізнаюсь                                                                                                              Із журналу "Колосок"                                                                                                                    В нім цікавинки читаю                                                                                                                Та готую з ним урок.                                                                                                                    На сторінках так цікаво                                                                                                                  Пізнавати природи світ.                                                                                                                Будемо разом крокувати                                                                                                              Ми багато шкільних літ.

Екологічна прогулянка "Барви осені"

З метою виховання у дітей дбайливого ставлення до природи учні 3-го класу здійснили екологічну прогулянку до шкільного парку. Під час прогулянки вони не лише милувалися красою осінньої природи, а й повторили правила  поводження на природі, спостерігали за життям рослин восени та познайомились з дитячою газетою "Колосочок".

Я — лікар книжковий, я книги лікую,
Я хворі сторіночки їм ремонтую.
Мої пацієнти — брудні, з дірками.
Кому з вас погано, ходімо із нами!
Я дам вам сорочку з паперу і клею,
 Щоб книгу зцілити — в лікарні усе є!

Є в бібліотеці книжечки – ті, які дещо зносилися та  втратили свою привабливість, тож вони ще з більшим нетерпінням очікують на  турботливі рученята юних «лікарів». «Швидку медичну допомогу»  надають зіпсованим книгам  наймолодші учні школи. Діти із захопленням беруть участь в ремонті книг та серйозно відносяться до виконання роботи, ще раз переконавшись, що книга - найкращий друг. Завдяки їх старанням багато сумних, але мудрих книжечок здобули нове життя та веселу посмішку від розуміння, що вони зможуть нести знання ще багатьом своїм читачам. Бібліотекар разом із «полікованими» книгами щиро дякують діткам за їх працю та небайдужість і сподіваються, що й надалі бережливо ставитимуться до її величності – Книги.

Знайомство з новими книгами

Корисні перерви

Перерва – це надзвичайно важлива складова шкільного життя. Адже саме тоді учні відпочивають, відновлюють сили, готуються до здобуття нових знань. Тому в нашій шкільній бібліотеці Надія Іванівна для молодших школярів влаштовує корисні перерви.

Маленькі Нушенята відвідали шкільну бібліотеку