Що таке дистанційне навчання Дистанційне навчання?

це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Мета дистанційного навчання — надати освітні послуги, застосовуючи у навчанні сучасні інформаційно-комунікаційні технології:

-за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно до державних стандартів освіти

-Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту.

Хто може навчатися дистанційно

Використання технологій дистанційного навчання зорієнтоване на такі категорії учнів (вихованців), як-от:

особи з особливими потребами обдаровані діти та молодь, які спроможні самостійно або прискорено опанувати навчальні програми особи, які проживають у географічно віддалених і важкодоступних до закладу освіти населених пунктах учні вечірніх шкіл, які за умовами праці перебувають тривалий час за межами населеного пункту, де розташований заклад освіти, та учні, які за сімейними обставинами (декретна відпустка тощо) не можуть систематично відвідувати школу особи, які бажають отримати додаткові знання паралельно з навчанням у школі особи, які готуються до вступу до закладів вищої освіти громадяни України, які тимчасово або постійно проживають за кордоном.

Інструменти для дистанційного навчання

БЕЗКОШТОВНІ

1. Prometheus

На платформі є близько 100 безкоштовних онлайн-курсів. Серед яких:

2. ЕдЕра

Тут ви знайдете 47 безкоштовних курсів на найрізноманітніші теми. Зокрема:

3. iLearn

Тут можна безкоштовно пройти онлайн-підготовку до ЗНО з основних предметів із київськими репетиторами. На платформі також є тести і відеолекції.

4. Цікава наука

Це YouTube-канал із короткими науково-популярними відео з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Тут ви дізнаєтеся, звідки беруться нові вірусичи існує час насправді і чому коти так дивно поводяться.

5. Клятий раціоналіст

Ще один YouTube-канал, який пропагує раціоналізм та спирається на наукові дослідження. Тут ви знайдете відповіді як на несподівані, так і на очікувані запитання. Наприклад, чому не треба проходити щодня 10000 кроківщо насправді відбувається, коли ви засмагаєте і чи можна посивіти від стресу за одну ніч.

6. Geek Journal

Канал, який допоможе бути в курсі справ у світі кіно, адже тут виходять огляди українських та світових фільмів. Можна поспостерігати і повчитися, як весело аналізувати і обговорювати кіно.

7. Ukraїner

Це мандри Україною, де вам покажуть країну з неба (це відео вже переглянули більше 700 тисяч разів), познайомлять з українськими болгарами та горюнами і звозять у гості до рідних міст Христини СоловійJerry Heil та alyona alyona.

8. Matific

Безкоштовний ресурс для вивчення математики в ігровій формі для учнів 1-6 класів. Учні можуть вирішувати задачі, проходити тести, досліджувати математичні концепції та прийоми. Matific дозволяє відстежувати успіхи всіх учнів через звіти в реальному часі (для цього потрібно заповнити форму).

9. #Живі письменники

Це інтерв’ю із сучасними письменниками й письменницями, де вони розповідають про дитинство, знайомлять із книжками, відповідають на запитання. До відео розроблені методичні рекомендації. У них є завдання не лише з мови та літератури, а й з математики, інформатики, дизайну та технологій і навіть образотворчого мистецтва.