"Сокіл" ("Джура")"

Головним напрямком виховної роботи Тернівської загальноосвітньої школи 1 є патріотичне виховання, метою якого є формування патріотизму у підростаючого покоління, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Щоб слова "Україна", "патріотизм" набували для дітей особливого сенсу, тобто сприймалися "не лише розумом, а й серцем". Виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів - Герба, Прапора, Гімну; повага та любов до державної мови.

Кожен свідомий українець знає, що своїм чесним трудом він щоденно робить внесок у справу збереження і розвитку країни, особливо в найскладніші її часи.

Учні школи закликають усіх не бути байдужими до долі нашої Батьківщини. Підтримаємо один одного у такий нелегкий для всіх українців час! І нехай наш невеликий внесок на допомогу героям буде частиною великого добра, яке стане запорукою щасливого майбутнього України. Найстрашніше для всіх українців зараз - війна на Сході. Сьогодні десятки тисяч патріотів обороняють від окупантів незалежність та територіальну цілісність України. Наші захисники, як ніколи, потребують уваги і розуміння від своїх співгромадян, у тому числі і від дітей та молоді. І наш обов'язок - допомогти воїнам АТО, ООС. Саме це і є патріотизм у розумінні простих громадян. Майбутня доля нашої рідної держави залежить від кожного з нас.

Ми працюємо над тим, щоб діти не були байдужими, відчували потребу ділитися з ближнім, щоб кожен учень відчував себе причетним до почесної справи - допомогти бодай чимось нашим воїнам, завдяки яким у нас головою мирне небо над головою.

Для патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи в нашому  закладі організовано роботу гуртка "Сокіл ("Джура")".

До його складу входять рої різних вікових категорій, а саме:

Рій "Козачата Нової України" - 8-10 років

Рій "Козацькі литаври" - 11-14 років

Рій "Гайдамаки" - 15-17 років

З цих роїв був сформований «Тернівський курінь ім. Ігора Власова »

Виховником куреню призначено вчителя фізичної культури Зайко Анастасію Миколаївну.

Робота з учасниками роїв спрямована на популяризацію здорового способу життя, зміцнення здоров’я дітей, виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму, виконання кодексу «лицарської честі» на засадах елементів козацької педагогіки.

Головною метою - є формування та розвиток повноцінної особистості, гармонійної людини, патріота своєї рідної країни.

Курінь імені Ігора Власова

Девіз:

За синєє небо,

За жовте колосся,

Боротися треба,

Щоб краще жилося!

Рій "Козачата Нової України" - 8-10 років
Рій "Козацькі литаври" - 11-14 років
Рій "Гайдамаки" - 15-17 років

За останні роки на Сході країни ведуться бойові дії за цілісність нашої держави.

Тисячі добровольців, які, ризикуючи власним життям, захищають на Сході територіальну цілісність, а також державну незалежність України. В нашій країні запровадили напрямок військово – патріотичного виховання дітей та молоді, а ми, в свою чергу, робимо «Добрі справи» на підтримку і підняття бойового духу воїнів ООС. Впродовж навчального року проводяться різноманітні заходи, такі як:

- Уроки мужності;

-Тематичні лінійки до визначних дат в історії нашої країни;

-Екскурсії до музею АТО;

- Акції шани;

-Благодійний ярмарок;

-Зустрічі з ветеранами ООС;

- Спортивні змагання.

Традиційним стало проведення пам’ятних дат, таких як: День партизанської слави; День козацтва;  День визволення України від фашистських загарбників; День української писемності та мови; День Гідності і Свободи; День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій; День Збройних Сил України; День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; День Соборностi України; Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту; День пам'ятi Героїв Крут; День вшанування учасникiв бойових дiй на територiї iнших держав; День прапора України; День Гімну України; День малого державного герба України; День Героїв Небесної Сотні; Мiжнародний  день рiдної мови; День добровольця; День національної гвардії України; Мiжнародний день визволення в'язнiв фашистських концтаборiв; День пам'ятi та примирення; День української вишиванки.

На базі нашого закладу в рамках проведення гри «Сокіл»(«Джура») було створено рій «Гайдамаки», який разом зі шкільним самоврядуванням «Дружба» , педагогічним колективом та батьками є організаторами добрих справ для  солдат – добровольців.

Втілюючи в життя шляхетну мету допомоги воїнам ООС, наш рій «Гайдамаки» у корзину добрих справ поклав багато корисних заходів та акцій .

У кожну хвилину реалізації «Доброго діла» ми все більше усвідомлюємо нагальну необхідність бути справжніми патріотами своєї держави . Кожна з проведених акцій спонукає нас відчути справжню любов і відповідальність за ближнього, а у серці кожного залишається слід добра.

Ми дуже вдячні тим відважним патріотам, які не бояться взяти зброю в руки  й стати на захист України, тому в жовтні на території шкільного подвір’я учні зі старшої ланки разом з класними керівниками (9-11кл.) провели акцію «Ви для нас живі». У пам’ять  солдат – колишніх учнів нашого закладу ,які загинули у ході антитерористичної операції на Сході країни, було висаджено саджанці калини на честь Гречаного Олександра Васильовича 1975 р. н. та Власова Ігора Олександровича 1970 р. н .

Завдяки саджанцям виховується почуття відповідальності, тому що діти самостійно доглядають їх, вони завжди будуть  пам’ятати про подвиг.

Також наші учні вшановують пам’ять біля пам’ятників воїнам АТО та воїнам – добровольцям, які загинули в ході антитерористичної операції на Сході України.