правила пожежної безпеки

Пожежна безпека

Діти: життя за правилами

Не можна сказати однозначно, з якого віку можна залишати малюка вдома одного. Це залежить від багатьох обставин і, в першу чергу, від самої дитини. Вірно лише одне: дошкільник може перебувати без нагляду нетривалий час і то за умови, що він твердо знає, що можна робити, а що ні. Практично всі діти люблять різні ритуали і стежить за неухильними їх виконанням. Спробуйте не помити крихті руки після прогулянки, не прочитати перед сном або не напоїти вечірнім молоком з медом, якщо все це повторювалось з дня у день. Він неодмінно обуриться і нагадає вам про те, що ви забули зробити. Тому ознайомлюйте дитини з правилами безпеки, як з ритуалом, якого обов’язково   треба дотримуватися. Тоді ваше чадо охочіше буде погоджуватися з деякими вимогами і обмеженнями.

Розмовляти на теми безпеки потрібно регулярно – вдома, на вулиці, в транспорті, використовуючи відповідні ситуації та історії з життя. І не просто розповідати, а обов’язково ставити малюкові запитання, щоб переконатися, що він все правильно зрозумів і запам’ятав. Дуже важливо не залякувати дитину різними «страшилками», на зразок віршиків про «маленького хлопчика», а давати чітку, правдиву інформацію. Малюк повинен знати, як поводитися в екстремальних ситуаціях, які можуть відбутися в будинку: пожежа, коротке замикання, витік газу, аварія водопроводу. І ще. Періодично повертайтеся до вже «пройдених» тем, не бійтеся говорити про одне й те ж знову, знову і знову. Адже діти мають звичай і часом роблять необмірковані вчинки просто через незнання.

Попередження пожеж в побуті

Пожежа – це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема до вогню. Нерідко пожежі відбуваються у той момент, коли мешканці перебувають удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди зазнають  отруєння чадним газом і сильні опіки, а іноді й гинуть. Аби запобігти пожежі, або мінімізувати її наслідки, кожній людині вкрай важливо знати елементарні правила безпеки в побуті.

Необхідно завжди пам’ятати:

1. Недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі.

2. Не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку:

3. Ні в якому разі не застосовувати замість запобіжників заводського виготовлення саморобні:

- електронагрівальні прилади (праски, чайники, самовари, плитки та інші) слід встановлювати на підставках, що не згорають, а йдучи з будинку не забувати їх вимикати.

4. Недотримання правил пожежної безпеки при користуванні печами призводить до пожеж з тяжкими наслідками.

5.Виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити.

6. Не захаращувати сходові клітки і протипожежні виходи меблями та іншими предметами.

7. Не встановлювати електроприлади поблизу горючих речовин.

8. Тримати електроустаткування приміщень в справному стані, не залишати включеними електроприлади без нагляду, не перевантажувати електромережу, при ремонті відключати прилади від мережі.

9. Дотримуватись обережності при палінні і користуванні відкритим вогнем, не сушити одяг та білизну над газовою або електричною плитою, що горить, не відігрівати замерзлі труби опалювання відкритим вогнем, не допускати пустощів дітей з сірниками, вмиканням ними електроприладів і запалення газових плит.

10. Стежити за справністю засобі пожежогасіння.

11. Знати номери телефонів екстрених служб.

12. Знати правила користування вогнегасниками а правила надання першої допомоги ураженим.

Правила поведінки при пожежі

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати! Про подію необхідно негайно повідомити рятувальників: телефонувати за номером 101 – чітко і ясно назвати адресу і місце виникнення пожежі. Повідомити сусідів. Якщо є можливість, то спробувати погасити вогонь засобами, що є під рукою:

- невеликі джерела пожежі можна гасити ганчіркою (ударами зверху);

- не витягайте з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі.

Гасити вогонь (водою або піском) потрібно із країв до центру:

- при гасінні пожежі намагайтеся не відчиняти вікна і двері – доступ повітря підсилить вогонь. Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або драбини, встановлені на балконах висотних будинків для евакуації на випадок пожежі.

При пожежі:

- покидаючи приміщення  пригніться якнайнижче, адже дим направляється вгору;

- не спускайтесь у ліфті, бо може відключитися електрика;

- по можливості треба змочити якусь тканину, прикрити нею ніс і рот;

Під час переходів через задимлені ділянки потрібно затримувати дихання.

Ознаки отруєння чадним газом:

- запаморочення;

- блювота;

- головний біль;

- червоний колір обличчя;

- непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

постраждалого необхідно винести  на свіже повітря; негайно викликати машину швидкої медичної допомоги, за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі,  на сходах  тощо, і неможливо вибратися назовні, потрібно залишатись у квартирі, щільно зачинити двері, затулити щілини мокрими ганчірками, повісити ковдру, килим або будь – що інше. З приватних будинків або квартири на першому поверсі можливо евакуюватись через вікна.

Громадяни, давати спільно дбати про безпеку! Лише разом ми зробимо життя безпечним.