Історія школи

З початком будівництва шахти Тернівська, нового селища шахтобудівників і нових вулиць Кірова і Харківська, населення села Тернівка значно збільшувалося. У 1960 році виникає гостра потреба у будівництві школи. У жовтні 1960 року було почато будівництво першої нової триповерхової школи. 25 листопада 1961 року школа № 1була побудована і урочисто відкрита на 520 учбових місць. Спочатку в просторих світлих аудиторіях школи займалися 440 учнів. З першого року навчання в новій будівлі школи, успішність учнів значно зросла. Збільшувалася і кількість учителів з вищою освітою. В цей час в школі працювали учителі старої школи і молоді, новоприбулі фахівці. Особливою гордістю були сімейні пари учителів : Дзюбанови - Іван Миколайович і Ангеліна Миколаївна, Горожанкіни - Михайло Іванович і Ніна Петрівна, Шелепови - Павло Васильович і Ольга Олексіївна, Орлови - Валентин Дмитрович і Алла Федорівна, Полторацькі - Іван Миколайович і його дружина, Попович А.И. і Попович Г.С, сім'я Лі Павла Васильовича, сім'я Шестеренко а також учителі : Овчаренко Марія Сверидівна, Папуша Ніна Павлівна, Брусенцов Василь Максимович, Судоплатова Марія Петрівна, Минаева Людмила Матвеевна, Ищенко Лідія Григорівна, Михайлова Алла Семенівна та ін., В 1961 році школа випустила два медалісти: золоту медаль отримав Кисевич Лида і срібну Арцеблюк Елеонора. За три роки роботи, кількість учнів збільшилася до 958 учнів, а пізніше більш ніж 1100 учнів. У новому учбовому корпусі школи працювало 48 учителів і 4 вихователі груп продовженого дня. Зайняття в школі проходило у дві зміни, початкові класи займалися в колишніх гуртожитках ШСУ № 3 (по вул. Харківська).

З введенням Закону про загальну середню освіту, з 1960 року проводили свої зайняття учні СШРМ (середня школа робочої молоді), директорами яких були Ткаченко Петро Антонович, пізніше  Золкина Лідія Іванівна, завуч Лясик Алла Адольфовна, викладачі : Зленко В.Л., Шестеренко Е.И., Лашко Ж.А., Левіна Ж.Я., Напівциган И.М., Хатнюк З.И., Орлова А.Ф., Кузминська И.Д., Дроздова Т.П., Байбуз В.К. Теплов В.В. і інші. Одними з перших випускників СШРМ були, в основному, учні першої школи, які не отримали середню освіту та шахтобудівники : Сальникова О.Н. Бєляєва Г.А. Косс Е.В. Фарафонова Л.Г. Щербинин И.П. Астанков Н. И. Шатохин А.Ф. Вожжов Михайло Петрович. Буга Олександр Петрович і так далі. У 1964 році школа була переповнена і працювала у дві зміни, за учнівською партою сиділи по 3 учні. Незважаючи на такі умови, були значні успіхи в навчанні, школа випустила трьох медалісток. Із золотими медалями закінчили школу Соколова Людмила, Горожанкина Людмила і Терлецька Людмила. В цей час тернівчанами будувалася друга СШ № 2, готувався новий педагогічний колектив з новим директором. СШ № 2 почала свою роботу в 1964-му році. З кожним роком результати школярів СШ № 1 ставали вагоміше. У 1966 році школа випустила із золотою медаллю Соколова Павла, з срібними медалями - Самусенко Володимира, Алефиренко Тамару, Бабина Валентина і Широких Маргариту.В 1967 році Мальцева Олександра із золотою медаллю. В 1969 році двох золотих медалістів Дзюбанову Світлану і Шатохина Петра.

Пишалася перша школа не лише своїми учнями. Школу в різний час очолювали такі досвідчені керівники як: Дзюбанов Іван Миколайович, Селеванова Галина Павлівна, Кучеров Микола Олександрович, викладачі : Липов Олександр Володимирович, Папуша Ніна Павлівна, Федорченко Алефтина Семенівна, Александрова Галина Іванівна, Єрмилова Лариса Вікторівна, Жук Анатолій Іванович, Попович Василь Іванович, Коваленко Е.Ф, Потихенченко А.А, Юрченко Л.Ф, Батьківщина Л.Г, Лаптинова В.И, Добряк А.П, Ступак А.Г, Іщенко Лідія Григорівна, Іщенко Людмила Павлівна, Бойко Людмила Іванівна і багато ін. Враховуючи великий досвід викладачів першої школи Полторацкий І. М. з їх числа формував нові колективи викладачів СШ : № 2, № 4, № 5. Багато учнів СШ № 1 працюють в різних областях народного господарства України.

Школа завжди пишалася своїми учнями, які створювали національні багатства України, розвивали та зміцнювали наш край, активно брали участь в регіональному розвитку нашого міста і створювали соціальні і культурні умови для жителів міста.